افراد باهوش‌ متولد چه ماهی هستند؟

همین اول بگم من متولد آذر ماهمعینک

 

 

افرادی که در ماههای پاییز و زمستان به دنیا آمده اند به نسبت افرادی که در ماه های بهار و تابستان به دنیا آمده اند از هوش و حافظه بیشتری برخوردارند.

ماه تولد می تواند بر عملکرد و همینطور ساختار سلول های مغزی و اعصاب تاثیر داشته باشد.
محققان دانشگاه کلمبیا و نیویورک در این تحقیق 536 نفر را با استفاده از تصویربرداری مغزی (ام.آر.آی) مورد بررسی قرار دادند.
محققان در تحقیقات خود به نتایج جالب توجه و تاحدودی عجیب دست یافتند؛ افرادی که در ماههای پاییز و زمستان به دنیا آمده اند به نسبت افرادی که در ماههای بهار و تابستان به دنیا آمده اند از هوش و حافظه بیشتری برخوردارند.
این استدلال در «لوب تمپورال» یا «لوب گیجگاهی» که نیمکره های مخ را تشکیل می دهد، توجیه می شود. لوب تمپورال در زیر شیار جانبی (شیار سیلویوس) قرار دارد. در جلوی شیار جانبی، لوب فرونتال (لوب پیشانی) واقع شده است. لوب تمپورال مرکز درک شنوایی است. این ناحیه از نیمکره مخ در ادراک کلمات و اصوات نقش دارد. لوب گیجگاهی نقش مهمی در هوش و حافظه دارد.

در بررسی ها مشخص شد لوب تمپورال افرادی که در دو فصل پایانی سال (پاییز و زمستان) به دنیا آمده اند به نسبت افرادی که در دو فصل اول سال (بهار و تابستان) متولد شده اند، فعالیت بیشتری دارد. فعالیت بیشتر لوب تمپورال با افزایش هوش اشخاص در ارتباط است.

 

/ 6 نظر / 44 بازدید
khodai

سلام...... نه با با من متولد بهارمو خیلی هم باهوشم/ببین نقض کردم این تئوری شما رو/هوش افراد ژنتیکیه,فصلی که نیست[گل]

khodai

صدای باران زیباترین ترانه خداست که طنینش زندگی را برای ما تکرار می کند؛ نکند فقط به گل آلودگی کفشهایمان بیندیشیم ..[گل]

Nafas

دلم خوش بود که یارم با وفا بود کمی از زندگیش ازان مابود ولی افسوس که فکر ماغلط بود که زنگ تفریحش احساس مابود

Nafas

منم ماه مهرم[نیشخند]

فاطمه

من بهمنیم میگم چقد باهوشم[خنده]

بنده ناچیز خدا

سلام عادل خان ممنون که بهم سر زدید. شما هم وب زیبا و مطالب جالبی دارید که تمامی پستهای موجود در این صفحه را خواندم و استفاده کردم. درضمن لینک شدید و خوشحال میشم دوباره ببینمتون ! موفق باشید. [گل]