ازدواج روزی را زیاد می کند.

برگرفته از دست نوشته های استاد حاجی امیری

یکی از عوامل بی برکتی و گرفتاری در خانواده ها ، وجود جوانان عزب می باشد و علّت آن هم به ترس خانواده ها از امرار معاش جوانانشان برمی گردد ، در حالی که خداوند متعال در آیه 32 سوره نور می فرمایند:

وَ أَنْکِحُوا الْأَیامی مِنْکُمْ وَ الصّالِحینَ مِنْ عِبادِکُمْ وِ إِماءِکُمْ إنْ یَکُونُوا فُقَراءَ یُغْنِهِمُ اللّهُ مِنْ فَضْلِه وَ اللّهُ واسِعٌ عَلیمٌ .

به ‏همسران خود ،و غلامان و کنیزان درستکارتان را همسر دهید. اگر تنگدستند، خداوند آنان را از فضل خویش بى‏نیاز خواهد کرد، و خدا گشایشگر داناست.

پیامبر اسلام (ص) می فرمایند :

1-  ازدواج کنید ،تا رزق شما وسیع گردد.

2- هرکس از ترس فقر زن نگیرد ، بخدا گمان بد برده است.

3- ازدواج موجب برکت در زندگی است .

امام صادق (ع) می فرمایند :

مردی خدمت پیامبر(ص) رسیده  و اظهار فقر نمود . حضرت (ص) به ایشان فرمودند : زن بگیر ، رفت وازدواج کرد و درهای رزق به رویش گشوده شد.

ازدواج باعث رشد و بالندگی انسان می شود و باعث می شود که ،انسان تکامل فکری و روحی پیدا کند . اگر به انسانهایی که ازدواج نکرده اند ، به رفتارشان نگاه کنید ، می بینید که بعد 40سال هنوز مانند کودکان حرف زده و رفتار می نمایند.

 
 
 
 
 
 
/ 2 نظر / 29 بازدید
هیچکس

پیامبر گرامی اسلام ص : همسردار خفته نزد خداوند بر بی همسر روزه گیر شب زنده داربرتری دارد. مستدرک الوسائل ج 14 ص 155 سلام عادل خان طاعات قبول و عید فطر مبارک باد احسنت به این پست قشنگ [گل] راستی خودت چی ؟ به این دستور عمل کرده ای؟