♥♥زندگـــღـــی زیباســღـــت♥♥
اشکهایی که پس از هر شکست میریزیم همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم

توصیه های بزرگان دین درباره آراستن همسران برای یکدیگر

 

1 * پیامبر گرامی می‏ فرماید:
«لباس‏ های خود را تمیز کرده و موهای خود را آرایش کنید،مسواک بزنید و آراسته و پاکیزه باشید که بنی‏ اسرائیل چنین نکردندو زنانشان بدکار شدند.»

 

****بقیه در ادامه مطلب****


2 * حسن بن جهم، از دوستان امام کاظم می گوید:
روزی حضرت را دیدم که موهای خود را خضاب کرده است، گفتم: فدایت شوم، شما هم خضاب می‏ کنید؟
حضرت فرمود: آری، اصلاح و مرتب بودن ظاهر مرد، بر عفت زنان می‏ افزاید. زنانی بودند که پاکدامنی را رها کردند به این دلیل که شوهرانشان مرتب بودن خود را رها کردند.
سپس فرمود: دوست داری همسرت را در حالی همانند حال خودت که خود را آراسته ننموده‏ ای، ببینی؟
گفتم: نه!
فرمود: او نیز چنین است. نظافت و استعمال بوی خوش و آرایش مو، از اخلاق پیامبران است.

3 * یکی از دوستان امام باقر به نام حکم بن عتیبه می‏ گوید:
در خانه‏ ای زیبا و آراسته خدمت آن حضرت رسیدم، لباس زیبا و رنگینی پوشیده بود. خیلی شگفت ‏زده شدم. گاهی، به خانه نگاه می‏ کردم، گاهی به وضع لباس آن حضرت!
حضرت فرمود: این حالت، چطور است؟

عرض کردم: چه بگویم از این لباسی که به تن کرده ‏اید؟ این لباس، مربوط به افراد نوجوان است.
حضرت فرمود: ای حکم! چه کسی زینت‏ ها و چیزهای پاکیزه‏ا ی را که خداوند برای بندگانش آفریده است، حرام کرده؟ اینها از چیزهایی است که خداوند برای بندگانش آفریده است؛ اما این خانه که مشاهده می‏ کنی مربوط به همسر من است و من تازه ازدواج کرده ‏ام. لباسی که مشاهده می‏ کنی و همچنین حضور من در این خانه، به خاطر همین موضوع است.

4 * حسن زیات بصری نقل می‏ کند:
با یکی از دوستانم خدمت امام باقر رسیدیم. او را در خانه‏ ای زیبا، با لباس زیبا در حالی که سرمه کشیده بود، دیدیم. سپس سوالاتی از آن حضرت کردیم، ایشان متوجه شد که ما از وضع لباس و خانه آن حضرت شگفت‏ زده شده‏ایم. حضرت فرمود: فردا با دوستت نزد من بیا. همان‏طور که حضرت فرموده بود، روز بعد در منزلی که او بیشتر وقت‏ ها آنجا تشریف داشت، رفتیم. مشاهده کردیم که در خانه جز حصیر، چیزی نیست و حضرت لباس زبر و خشن به تن دارد.
حضرت فرمود: دیروز شما پیش من آمدید، در حالی که من در خانه ‏ای بودم که مربوط به همسرم بود و آن وسایل موجود در خانه، متعلق به اوست. او خود را آرایش کرده بود که من هم خود را برای او آراسته و مزین کنم.*** ٢٧ اسفند ۱۳٩٢ | ٥:٥٧ ‎ب.ظ*** اینجـانب عـادل *** رد پـای شمـا ()
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

فقر..................................... میخواهم بگویم........................... فقر همه جا سر میکشد............... فقر ،گرسنگی نیست ،عریانی هم نیست... فقر ،چیزی را "نداشتن" است ،ولی ،آن چیز پول نیست/طلا و غذانیست.................... فقر همان گرد و خاکی است که بر کتابهای فروش نرفتهء یک کتابفروشی می نشیند... فقر ،تیغه های برنده ماشین بازیافت است ،‌ که روزنامه های برگشتی را خرد میکند ...... فقر،کتیبه سه هزارساله ایست که روی آن یادگاری نوشته اند............................... فقر ،پوست موزی است که از پنجره یک اتومبیل به خیابان انداخته میشود............. فقر، همه جا سرمیکشد........................ فقر ،شب را "بی غذا" سر کردن نیست...... فقر ، روز را " بی اندیشه "سر کردن است...
نويسندگان
لینک دوستان
صفحات اختصاصی
موضوعات وب
امکانات وب
RSS Feed